deneme

Tahtalı Teleferik

Denizden Semalara, Olympos Teleferik

Kendinize 2365 metreden  Türk rivierasına bir nefes kesen bakışı bahşediniz!

Olympos Teleferik iki klasik tatil hedeflerini birleştiriyor: Dağ ile Deniz. Türkiz renginde ışıldayan deniz kumsalları, eldeğmemiş ve şahane  yöreler, büyüleyici kültür ve sihirli mutfağına sahip tatil cenneti  güney Türkiye büyülüyor ve büyülendiriyor. Yılda 300 den fazla güneşli günü olan bu bölge tüm dünyadan gelen misafirler için cezbedici ve sevilen bir tatil hedefidir.

Olympos’ta Güneş, deniz ve kar birleşmişlerdir. Olympos Teleferik ile zirveye doğru hafif rüzgarlı yükseklikteki yapılan bu ulvi serüven seferi ile ‘’ Sea to Sky (Denizden semalara)’’ sloganını hakederek en güzel tatil rüyalarını gerçekleştiriyor. Türk rivierasını ve onun iç bölgesini gören bu panorama nefes kesicidir, doğanın sessizliği ve güzelliği unutulmazdır. El değmemiş doğası içinde keskin dik kayalık yamaçları , güzel çam ormanları,türkiz mavisi deniz ve de heybetli dağları bu manzarayı eşsiz kılar.

Muhteşem Tırmanış ve İniş Deniz Manzaralı

Olympos, Beydağları Milli Parkı içinden geçerek yaptığınız seyahatten sonra 80 kişilik deniz manzaralı panoramik  kabinler ile dağa çıkış ve inişi dünyanın en güzel korunmuş doğal bölgesinin üstünden geçerek keyfini çıkaracaksınız.Dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile davetkardır. Burada Finike ve Side arasındaki şahane manzaraya hayran kalabilir  ve siz burada unutulmayacak bir yürüyüş ve dinlence cenettinin ortasındasınız.Diğer atraksiyonlar: Teras restoranı ve manzara platformu. Her türlü etkinlikler için mükemmel bir alt yapı.Gruplar için akşam toplantıları(önceden rezervasyon yapınız)

İşletme Saatleri

Yaz Sefer Saatleri 01.06 – 31.10

Olympos Teleferik her gün sefer yapıyor. Sefer süresi nefes kesen bir manzarada 10 dakikadır.

  • Hergün
  • Saat 09.00 ile saat 19.00 arasında
  • Kış İşletme saatleri 01.11 – 31.05
  • Hergün:Saat 09.30 ile saat 17.00 arasında

Türk Vatandaşlari için 2013 Bilet-Fiyatları

Çıkiş ve İniş Seferi Yetişkin 55 TL
Çıkiş ve İniş Seferi Çocuklar 7 – 16 Yaş 27,5 TL
Çıkiş ve İniş Seferi Küçük Çocuklar 0 – 6 Yaş Ücretsiz
Çıkiş Seferi Yetişkin 27,5 TL
Çıkiş Seferi Çocuklar 7 – 16 Yaş 14 TL
Çıkiş Seferi Küçük Çocuklar 0 – 6 Yaş Ücretsiz
İniş Seferi Yetişkin 27,5 TL
İniş Seferi Çocuklar 7 – 16 Yaş 14 TL
İniş Seferi Küçük Çocuklar 0 – 6 Yaş Ücretsiz

ULAŞIM

Olympos Teleferik Antalya’dan Kemer istikametinde 57 km uzaklıktadır.

Olympos Teleferik alt istasyonu Çamyuva ve tekirova arasında bulunmaktadır. D-400 Karayolu üzerinde Tekirova istikametinde olan giriş yolu Phaselis’den 2 km önce sağ tarafta iyi bir şekilde levha ile gösterilmiştir. 726 Metre deniz seviyesi üstünde bulunan alt istasyon, otomobil veya dolmuş(otobüs) ile iyi bir şekilde ulaşabilinirdir. Yolculuk esnasında sık ormanlı doğanın  ve dağ dünyasının keyfini çıkarabilir ve arad abir de tekrar bir bakışla  Olympos’un ihtişamını yakalarsınız.

Transfer servisi

Size günlük olarak  Beldibi, Göynük, Kemer, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova’dan itibaren, Çarşamba ve Cumartesi günleri de Kundu ve Antalya’dan itibaren transfer servisi sunmaktayız.Genel ulaşım araçları ile gelen yolcularımıza saattte bir  saat 10:00 ile 17:00 arasında anayoldan alt istasyona kadar bir taşıma servisi sunmaktayız.

Alt İstasyona olan Mesafeler

 

Antalya–Alt İstasyon 57 km
Beldibi–Alt İstasyon 33 km
Göynük–Alt İstasyon 25 km
Kemer–Alt İstasyon 15 km
Kiriş–Alt İstasyon 13 km
Camyuva–Alt İstasyon 10 km
Phaselis–Alt İstasyon 9 km
Tekirova–Alt İstasyon 11 km

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir